مخفف

مرجع کلمات و اصطلاحات اختصاری

مخفف و اصطلاحات توییتر - Twitter

مجموعه کلمات اختصاری و پرکاربرد در شبکه اجتماعی و عمومی توییتر
اصطلاحمعنی و مفهوم
ترند - Trendsموضوعاتی یا توییت های که در زمینۀ یا مبحث خاصی ارسال می شوند و دارای بیشترین همکاری کننده در واحد زمانی روز است با توجه به منطقه ای که گزینش می شود در کنار پروفایل توییتر نمایش داده می شود. ترندها یکی از پرکاربردترین ابزارهای توییتر به حساب می آید به خصوص در زمینۀ اطلاع رسانی یا خبررسانی از طریق توییتر و معمولاً ترندهای مهم و روز و سرتیتر خبرها در جستجوهای گوگل به طور اختصاصی نمایش داده می شوند.
فیوعلاقه مند یا ستاره دار کردن توییت (favorite)
Direct Messageاز راه های ارتباط با افراد دیگر در توییتر ارسال خبر شخصی هست، شما قادر خواهید بود جهت مشترکان خودتان با این توانایی خبر شخصی ارسال کنید. در ضمن جهت کسانی که یکسان شما نیستند قادر به ارسال دایرکت نیستید.
Hashtagتگ یک عبارت تک و یا چند کلمه ای ست که با @ شروع می شود (مانند @iphone)، و جهت ساماندهی مباحث مختلف، صحبت ها، وقایع و … استفاده می شود.
Listلیست کردن کاربرها توانایی تازه و مفیدی در توییتر ست، با استفاده از این توانایی می توانیم بازدیدکنندگان را در دسته بندی های متفاوت قرار دهیم (مثلا گروه آی تی نویسان، دوستان، مینیمال و … ). شما می توانید لیست های ساخته شده است به وسیله دیگران را نیز ببینید و اگر مایل بودید یکسان لیست هایشان شوید.
Replyبرای پاسخ گفتن به توییت های دیگران و یا متوجه کردن آنها از توییت خودتان، می توانید علامت @ را قبل از نام کابری ارزش بگذارید (مثلا اگر می خواهید به من reply بزنید می بایست از @ golshidgfاستفاده کنید). اگر از علامت @ در ابتدای توییت خود استفاده کنید، فقط افرادی این Reply را می بینند که یکسان هر دو شما باشند.
RT / Retweetانتشار دوباره توییت های دیگران (ری توییت) Retweet نام دارد، و البته به مدت زیادی یک اصطلاح غیر رسمی بود و توییتر جدیدا بصورت رسمی از آن پشتیبانی می کند. جهت اعلام ری توییت اصطلاحا از علامت RT در ابتدای توییت استفاده می شود.
Trending Topicsده کلمه ای که در آن لحظه در بین توییت ها زیاد استفاده شده است هست، در ستون Trending Topics نمایش داده می شود، شما با کلیک بر روی هر کدام از آنها می توانید توییت های مرتبط با هر عبارت را بخوانید.
TweetUpsاین واژه به معنای دیدار و ملاقات با دیگر اعضای توییتر است.
Promoted Tweetsبخش توییت های تجاری همان تبلیغاتی است که در بسیاری از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی دیده‌اید و با پرداخت هزینه توسط یک شرکت به شما نمایش داده می‌شود.
رشتورشتو یا همان رشته توییت که از ویژگی‌های جدید توییتر است و به کاربران امکان می‌دهد تا توییت‌هایی با موضوع مشابه داشته باشند. این گونه توییت‌ها به کاربر امکان می‌دهد پیرامون یک موضوع و به صورت پیوسته صحبت کنند و مخاطبین نیز بدون بهم ریختگی معمول در توییت‌های جداگانه، این رشتوها را بخوانند.
Followerافرادی که در توییتر شما را دنبال می کنند فالوور نام دارند.
Followingافرادی که شما آن ها را در توییتر دنبال می کنید فالوئینگ نام دارند.
Pinتوییتی که شما در صفحه اولتان پین می‌کنید تا برای مخاطبانتان به نمایش گذاشته شود.
Timelineصفحه اول توییتر که بعد از لاگین کردن مشاهده می‌کنید به تایم‌لاین مشهور است. شما توییت‌های دیگر افراد را در این بخش مشاهده می‌کنید. چیزی شبیه به اینستاگرام است که آخرین پست هر نفر نمایش داده می‌شود.